علت کندی سرعت چیست؟ آیا راه‌حلی برای آن وجود دارد؟

اگرچه اشتراک ارتباط اینترنتی (Connection) بین چند کاربر، باعث تقسیم سرعت بین آن‌ها می‌شود اما از اصلی‌ترین عواملی که باعث کندی سرعت می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برخی از نرم‌افزارها بدون آن‌که شما متوجه شوید به‌طور خودکار عمل دریافت و ارسال اطلاعات را انجام می‌دهند. پس پیشنهاد می‌کنیم هنگام استفاده از اینترنت، نرم‌افزارهای غیرضروری را ببندید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید زمانی که از VPN استفاده و یا ویندوز، مرورگرها یا دیگر نرم‌افزارها نظیر ضدویروس نصب‌شده بر روی سیستم‌تان را به‌روزرسانی می‌کنید و یا حتی Firewall یا دیواره‌ی آتش فعال دارید، سرعت دانلود شما کاهش خواهد یافت.
هم‌چنین مشکلات ویندوز یا آلوده بودن رایانه به ویروس یا سایر نرم‌افزارهای مخرب، کارکرد مرورگر (Browser) را با مشکل مواجه کرده و درنهایت سرعت دسترسی شمارا کند می‌کند. علاوه بر این هرچه بین تجهیزات سمت کاربر و مودم دیوار ضخیم و یا فاصله‌ی بیش‌تری وجود داشته باشد و یا وجود امواج الکترومغناطیسی در اطراف رایانه یا مودم ارتباط را دچار نوسان و ناپایداری کند، بر سرعت اینترنت شما تأثیر خواهد گذاشت. نکته‌ی دیگر حائز اهمیت، میزان قدرت سیگنال دریافتی توسط مودم وایمکس است که از طریق این لینک می‌توانید عوامل مختلف تأثیرگذار روی این سیگنال را بررسی فرمایید.
اگر موارد بالا را بررسی کرده و مشکلی وجود نداشت، به صفحه ی مشترکین بخش آزمایش سرعت مراجعه کنید. در سه بازه‌ی زمانی نیم‌ساعته و با توجه به‌سرعت انتخابی در طرح خود تست سرعت را انجام داده و در صورت مشاهده‌ی مغایرت، با مرکز پشتیبانی مشتریان، تماس حاصل فرمایید. در نظر داشته باشید که بر اساس مصوبه‌ی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پهنای باند شما اختصاصی نبوده و بین 4 مشترک به اشتراک گذاشته می‌شود، همچنین برای بررسی سرعت دانلود تبدیل واحد بیت به بایت را در نظر داشته باشید (تبدیل بیت به بایت)

ترتیب: 
2